Galeri Binyıl ‘Su Okulu’ Sergisi

GALERİ BİNYIL’ın İKSV’nin 4. İstanbul Tasarım Bienali’ne paralel olarak düzenlediği ‘Su Okulu’ başlıklı sergi Hamam Arts Hub’da açıldı. 21 Türk ve 4 Yunanlı sanatçının eserlerinden oluşan çağdaş ve güncel okul, eğitim ve su konulu kavramsal eserlerden oluşan sergi, kültür-sanat etkinliklerini tarihsel sürece bağlıyor.

HAH oluşumu içerisinde yer alan Galeri Binyıl, İstanbul Design Factory tarafından mimari düzenlemesi yapılan 17. yüzyıl tarihli bir hamam mekânında ilk sergisini açtı. Restore edilen ve bir sanat mekanına çevrilen tarihi hamamın ilk sergisine, İlknur Şanal küratörlüğünde 21 Türk ve 4 Yunanlı sanatçı eserleriyle katıldı.

Sergiye katılan sanatçılar:

Işık Aslıhan, Emrah Ateşli, Öykü Canlı, Barış Cihanoğlu, Tevfik Gürkan Çanakcı, Sabahat Çıkıntaş, Vedat Berke Fırat, Tati Douvana, Güler Güngör, Serap Gümüşoğlu, Fazilet Kendirci, Seydi Murat Koç, Şela Mistriel, Roş Onurel, Deniz Orkuş, Çetin Özer, Esen Öztaş, Maria Pastra, Şemsi Spencer, Eda Sütunç, İlknur Şanal, Yusuf Taktak, Nota Tsitoura, Gül Yasa, Constantinos Valaes

Alışılmışın ötesinde yenilikçi, çoklu sanatların var olabileceği bir çağdaş mekan olarak tasarlanan tarihi hamamda, Galeri Binyıl ve İlknur Şanal yönetiminde çağdaş, güncel sanat sergi ve etkinlikleri yapılmaya devam edecek. HAH birleşik sanatsal oluşumu, sanat galerisi ve tasarım dükkanı, kreatif çalışma alanları, artcafe hizmetleri ile birlikte çağdaş, güncel ve dijital performans yapan sanatçıların eserlerine de yer verecek. Ayrıca kreatif çalışma alanları içeriği kapsamında, genç sanatçıların katılacağı yarışmaların da düzenleneceği, yaratıcı sanat disiplinlerinin bir arada üretebilecekleri çalışma alanları oluşturulacak.